Skicujeme svět rostlin – inspirace ze zahrady a divoké přírody
Pátek 25. 4. 2025 (16:30 - 19:30) 5 volných míst
Kurz probíhá v Centru Mandala, Opletalova 6, Brno — mapa
Chci se přihlásitPřihlášení je platné po zaplacení kurzovného.
Dárkový poukaz vám zašleme e-mailem po zaplacení kurzovného.
Hoďte perfekcionismus za hlavu. Váš skicák je místo, kde můžete dělat chyby a experimentovat. Proces kreslení vám pomůže stát se všímavějšími a propojí vás se světem přírody. Skicák se stane vaším kreativním přítelem, kterého nedáte z ruky!
Nemusíte být profesionální kreslíř ani botanik. Kurz je určen pro všechny, kdo chtějí objevovat krásu rostlin. Naučíte se více vnímat tvary, struktury a linie rostlin.Zachytíte jejich podstatu jednoduchým způsobem. Proces skicování vám pomůže stát se všímavějšími, zvědavějšími, propojí vás se světem přírody a postupně se zlepšíte i v identifikaci rostlin.
Prohloubíte svůj vztah k přírodě
Každá rostlina má svůj příběh - pozorným kreslením se na chvíli zastavíte a napojíte se na její krásu. Skicování je způsob, jak prožít hlubší spojení s přírodou a zachytit její jedinečnost
Získáte dovednost jak si vytvořit jedinečný skicák plný vzpomínek
Každý obrázek v sobě nese příběh a atmosféru místa, kde jste ho kreslili. Ať už půjde o divokou louku, zahradní záhon, nebo lesní mechový kout, váš skicák se stane osobním zdrojem nekonečné inspirace
Skicování je jako meditace.
Zpomalíte, uvolníte mysl a ponoříte se do přítomného okamžiku. Při kreslení květin se naučíte vnímat detaily a zlepšíte svoji pozornost. Skicování rostlin vás naučí dívat se jinak - všímat si drobných struktur, tvaru listů, jemných žilek, různých odstínů barev. Tento vnímavý přístup se časem přirozeně přenese i do vašeho běžného života.
Skicování je jednoduché. Stačí nakreslit drobnou skicu perem, přidat trochu stínování, barvu. Ukážu vám jak na to a dobrodružství může začít.
„Pro mě úplně nová technika, velice se mi líbila, protože jsem vytvořila nádherné obrázky a přitom nejsem výtvarně zdatná. Výborně jsem se barvičkově vyřádila, zrelaxovala a nabrala energii. Hanka je moc milá lektorka.“
Veronika (37 let, MD)
více o lektorovi
„Lektorka je úžasná bytost, jejíž kreativita je snad nakažlivá! Tolik nápadů za tak krátký seminář je snad až plýtvání potenciálem :-)“
Iva (53 let, pracovnice hospice)
více o lektoroviPátek 25. 4. 2025 (16:30 - 19:30) 5 volných míst
Kurz probíhá v Centru Mandala, Opletalova 6, Brno — mapa
Chci se přihlásitNeděle 30. 3. 2025 (09:00 - 13:00), 990Kč Kresba, kterou si zamilujete
Kurz 1 - černobílý svět, kurz 2 - barevné variace
Kurzem vás provede Mgr. Monika Valoušková.
Více info a přihláškyÚterý 8. 4. 2025 (18:30 - 20:00), 200Kč Volná místa
Kurzem vás provede Romana Dominika Hrbatová.
Více info a přihláškyKurz probíhá vždy, když je Čtvrtek 17. 4. 2025 (18:30 - 20:00), 200Kč Volná místa
Kurzem vás provede Romana Dominika Hrbatová.
Více info a přihláškyhanka@centrum-mandala.cz 723 628 645
Arteterapeutka, psycholožka a lektorka výtvarných kurzů
„Hančin úžasný přístup, atmosféra. Technika mě díky Hance úplně pohltila a za to ji moc děkuji.“
Máta (45 let, učitelka )
Více o lektorovi
Hanka Formánková Dostupné formáty: PDF
Autor:Stáhněte si e-book a zjistěte, co všechno budete potřebovat k malbě horkým voskem a jak snadné to je.